Lifestyle

Edhe syzet për diell kanë afatin e skadimit

Syzet për diell do të duhet t’i ndërrojmë çdo dy vjet, thonë shkencëtarët, transmeton Telegrafi. Rrezet e diellit gjatë kalimit të kohës dëmtojnë xhamat, ashtu që ata fillojnë të lëshojnë më shumë rreze ultraviolete dhe ofrojnë më pak mbrojtje. Hulumtuesit brazilianë kanë bërë thirrje për rishqyrtim të standardeve të testimit […]

Shpërndaje

Dhjetë ushqimet më të mira që ka bërë natyra për njeriun

Agrumet Ja pse bejne mire Vetem nje portokall permban 100 % te nevojave ditore ne vitamine C. Vitamina C rrit kolesterolin e mire dhe na forcon kockat. Flavonoidet e agrumeve ndihmojne ne ndaljen e rritjes se qelizave kanceroze dhe veprojne si anti-inflamator. Keshille: Shtoni nje fete limon ne cajin jeshil. Ne […]

Shpërndaje

8 mënyra si të flirtoni pa thënë asnjë fjalë

Zër më shumë vend Ulu në tavolinë me një krah të mbështetur te shpina e karriges tjetër, ose mbështetu në banak me krahët e ndara. Këto lëvizje përcjellin idenë e kontrollit të vetes dhe hapësirës fizike, ka zbuluar studimi i Wade. Gratë e interpretojnë këtë si shenjë dominance, një tipar […]

Shpërndaje

Truk i përsosur për vënien e tushit në sy (Video)

Shumica e femrave ka probleme me vënien e tushit në sy. Problemi mund të zgjidhet pas një kohe dhe pas një përvoje. Mirëpo, gjithmonë kërkojmë mënyra më të thjeshta. Dhe një të tillë e kemi zbuluar. Vegla për vënien e tushit është selotejpi. Ngjiteni mu ashtu siç dëshironi të duket […]

Shpërndaje

Çfarë ndodhë nëse e teprojmë me ushqimet e shëndetshme?

Ekspertët dhe dietologët na paralajmërojnë se tejkalimi i marrjes së kalorive apo mineraleve në një ditë, mund të ketë një efekt të kundërt në organizmin tonë. Mendojmë se po ushqehemi shëndetshëm, por duhet të dimë çdo gjë e ka një masë. Më poshtë do të lexoni 5 ushqimet me të […]

Shpërndaje