Lifestyle

Gënjeshtrat që shkatërrojnë një lidhje

1.Gjithçka është në rregull Kur diçka është duke ju penguar ju duhet të flisni rreth atij problemi. Ndoshta ju po i ikni grindjes apo jeni lodhur duke diskutuar, ndoshta jeni e lodhur apo e zënë me punë dhe nuk keni kohë. Mirëpo në vend që të thoni “gjithçka është në […]

Shpërndaje

Uthulla eliminon shtresat gëlqerore nga dushi

Nëse e lani vetëm pjesën e jashtme, përkatësisht vetëm dorezën dhe çezmën, do të ndodhë që goxha shpejt me rastin e larjes dushi më shumë të rrjedhë pika-pika sesa të ketë vrushkull të fuqishëm. Shtresat e ndyrësirave, posaçërisht ato gëlqerore do t’i mbyllin vrimat e dushit, transmeton Telegrafi. Kur të […]

Shpërndaje

Ja si të humbisni kilogram për 10 ditë

Ky regjim i të ushqyerit jep rezultate të shkëlqyera, kurse praktikimi i tij rekomandohet vetëm një herë në gjashtë muaj! Oriz, tranguj dhe hudhër Çdo ditë zieni 500 gram oriz. Pasi të zihet orizi shtoni tranguj te prerë në copë. Konsumoni këtë ushqim çdo herë kur të ndjeni se jeni […]

Shpërndaje

Fëmijët të shkatërrojnë karrierën? Ja përgjigjia

Një mama artiste i është kundërpërgjigjur deklaratës së koleges së saj se fëmijët të shkatërrojnë karrierën duke përcjellë një mesazh të fortë përmes një fotoje emocionuese. Artistja jugosllave Marina Abramovic tha pak ditë më parë për gazetën gjermane Tagesspiegel: “I jam nënshtruar tre aborteve sepse isha e sigurt që fëmijët […]

Shpërndaje

Karakteristika që do t’ju bëjë më produktiv në punë

Mbajtja e inatit ndaj një kolegu apo shefit mund të shpijë në marrëdhënie negative dhe konflikte. Këto ndjenja mund të shkaktojnë të distancoheni nga puna, të refuzoni të bashkëpunoni me të tjerët dhe ta zvogëloni nivelin e produktivitetit. Por, studimi i udhëhequr nga Loren Toussaint dhe i publikuar në American […]

Shpërndaje

Tapeta në banjë, zgjedhje e duhur dhe praktike

Pa problem mund t’i vendosni në banjën e vogël të mysafirëve, e cila nuk përdoret shpesh, si edhe në ato banja që kanë ventilim të mirë. Nëse keni fat të posedoni banjë të madhe, vendosni sa më larg vaskës dhe kabinës së dushit, transmeton Telegrafi. Kini kujdes kur blini materialin, zgjidhni […]

Shpërndaje