Lifestyle

Fakte që shpjegojnë pse disa çifte ndahen dhe pse të tjerët festojnë përvjetorë të shumtë së bashku

Shumë njerëz e dinë statistikën e keqe: 50% e martesave përfundojnë në divorc. Por, psikologët pohojnë se nuk duhet të jetë kështu dhe se rreth 75% e çifteve të martuara kanë një shans të qëndrojnë së bashku për tërë jetën. Bright Side shpreson që faktet e mbledhura këtu në lidhje […]

Shpërndaje

5 mënyra për t’u qetësuar

Në jetën tonë të përditshme, ne jemi të ekspozuar ndaj shumë stresorëve dhe problemeve të jetës. Problemet na bëjnë që gjithmonë të jemi nën presion të madh për ta kryer punën si duhet. Këto presione na bëjnë të kemi nevojë për t’u çlodhur në mënyrë që të mund ta kryejmë […]

Shpërndaje

10 veprime të përditshme që e bëjnë lëkurën tuaj të duket 10 vjet më e vjetër

Sekreti i shëndetit dhe rinisë njihet nga të gjithë: ushqimi i shëndetshëm dhe sportet kanë qenë gjithmonë zgjedhja e duhur. Si rregull, rezultati është gjithmonë i dukshëm. Gjendja e lëkurës suaj nuk zbulon vetëm një mënyrë jetese të shëndetshme ose jo të shëndetshme. Ajo gjithashtu na tregon për detaje të […]

Shpërndaje

Miti në lidhje me kalciumin

Na është thënë gjatë gjithë jetës sonë të pimë qumësht për kocka të forta. Shumë prej nesh madje ndjehen fajtorë kur nuk marrim tre shërbime të rekomanduara të qumështit çdo ditë. Në fakt, na është udhëhequr të besojmë se kemi një krizë të kalciumit. Pra, pse jemi të bindur që […]

Shpërndaje

Plazhet më të popullarizuara të Evropës (FOTO)

Verë, diell dhe rërë. Evropa ka rreth 37 mijë kilometra vijë bregdetare dhe, falë lehtësimit të kufizimeve shkaku i koronavirusit, shumica e plazheve janë përsëri të hapura. Plazhet më të njohura të Evropës vazhdojnë të jenë të magjishme dhe më poshtë keni disa prej tyre. Warnemünde, Gjermani Sankt Peter-Ording, Gjermani […]

Shpërndaje