Lajme

“I bindur se vizat liberalizohen në fund të vitit”

Mysafir i sotëm në Info Magazine është Bekim Çollaku, tashmë ish-ministër i Integrimeve Europiane. Çollaku sot gjatë ditës ka dhënë dorëheqje nga posti i ministrit të Integrimeve Europiane, siç tha ai pasi “tashmë ka kryer punë aty duke plotësuar të gjitha kushtet për Liberalizimin e Vizave”. Ish-ministri tash shef i […]

Shpërndaje

Ata ishin me mbidozë dhe kishin fëmijën në veturë, polici i fotografon dhe i poston në Facebook

Një polic në Ohio, ka shpëndarë një fotografi në Facebook ku shihen dy prindër të ulur në sediljet e para të veturës të pandjenja pas mbidozë me drogë, dhe prapa në sedijen tjetër gjendet djali i tyre katërvjeçar. Zyrtari i policisë ka thënë se ka vendosur që këtë fotografi ta publikojë […]

Shpërndaje

Grushte e shqelma në Ministrinë e Enver Hoxhajt!

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës. Dy zyrtarë të kësaj ministrie janë përfshirë në një përleshje fizike pas disa mosmarrëveshje që kishin ndërmjet vete. Indeksonline mëson se ishte sekretari permanent i MPJ-së, Fitim Sadiku i cili kishte sulmuar fizikisht një zyrtar tjetër të Ministrisë […]

Shpërndaje

Gazetari Milaim Zeka, tri gëzime njëherësh

Gazetari i mirënjohur Milaim Zeka ka treguar një anë tjetër të natyrës së tij në aspektin familjar. Në një postim që ka bërë në rrjetin social facebook ai ka treguar se gjatë dhjetë vitesh martesë, gjërat në jetën e tij kanë shkuar herë mirë e herë keq, duke mos përjashtuar […]

Shpërndaje

Bekim Çollaku: U tërhoqa, i zhgënjyer nga BE-ja

Mysafir i sotëm në Info Magazine është Bekim Çollaku, tashmë ish-ministër i Integrimeve Europiane. Çollaku sot gjatë ditës ka dhënë dorëheqje nga posti i ministrit të Integrimeve Europiane, siç tha ai pasi “tashmë ka kryer punë aty duke plotësuar të gjitha kushtet për Liberalizimin e Vizave”. Ish-ministri tash shef i […]

Shpërndaje

Obama paraljamëron Korenë Veriut për “pasoja serioze”

Koreja e Veriore ka kryer me sukses testin e pestë bërthamor. Media shtetërore ka thënë se sot është kryer “një zhvillim i ri i kokave bërthamore”, që tashmë është i gatshëm të instalohet në pajisje në pajisje bërthamore në raketat balistike. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama […]

Shpërndaje

Washington Post: Kosova në hall me kufijtë, gjendja mund të përkeqësohet edhe më shumë

Nacionalizmi i rrënjosur thellë i kishte dhënë jetë luftës paqësore për autonomi gjatë atyre dhjetë viteve dhe luftës së Kosovës për pavarësi. Kur dihet se mezi është ruajtur toka, qytetarët e një shteti të ri e kanë të zorshme që tolerojnë humbjen e hapësirës territoriale, shkruan «Washington Post». Nga Sandra Joireman (Autorja është […]

Shpërndaje

51 raste të sëmundjes së gjedhave në Komunën e Suharekës

Sallagrazhda dhe Maqiteva, janë fshatrat më të prekura nga sëmundja gungore e lëkurës së gjedheve, e cila po përcillet edhe me ngordhjen e tyre. Kjo ka shqetësuar jashtzakonisht banorët e fshatrave të Komunës së Suharekës, ku kërkojnë ndihmë në parandaimin dhe përhapjen e saj. 51 gjedhe të sëmura dhe 6 […]

Shpërndaje