Lajme

Kina dhe Japonia ngrenë në qiell avionët luftarakë

Aeroplanët që mendohet se janë bombardues, luftarakë dhe mbikëqyrës, fluturuan në Ngushticën Miyako, mes Okinawa dhe Miyakojima. Kina nga ana e saj, deklaroi se 40 avionë ishin përfshirë në fluturime, në atë që ajo e quan stërvitje rutinore. Avionët sipas BBC, nuk kanë kaluar në hapësirën ajrore japoneze, por ky […]

Shpërndaje