Lajme

Haradinaj nisë takimet me qytetarët e Kosovës

Në serinë e këtyre takime, i pari do të realizohet sot në orën 17:00 në Kaçanik, kjo me kërkesë të anëtarëve dhe simpatizantëve të AAK-së atje, por edhe e qytetarëve apartiakë. Siç bëhet e ditur në një kumtesë për medie të këtij subjekti politik, qëllim I takimeve është që qytetarët […]

Shpërndaje

Sot bëhen 17 vite nga themelimi i Policisë së Kosovës

Për nderim të kësaj dite, janë të ftuar të marrin pjesë personalitete të ndryshme, përfaqësues të lartë të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare si dhe familjarë të policëve. Më 6 shtator të vitit 1999, Misioni i OSBE-së në Kosovë, në pajtim me Rezolutën e Kombeve të Bashkuara 1244, ka hapur Shkollën […]

Shpërndaje

Mbi një milion besimtarë myslimanë shkuan në Mekë

Sipas të dhënave të fundit, numri i besimtarëve muslimanë që kanë mbërritur në Arabinë Saudite ku do të kryejnë Haxhin është 1.195.700. Bëhet e ditur se nga ky numër 1.123.000 kanë arritur me avionë, ndërsa të tjerët kanë arritur në mënyrë tokësore dhe detare. Sivjet pritet ardhja e rreth 1.500.000 […]

Shpërndaje

Veseli: Futbollistët tanë nga sonte janë bërë pjesë e historisë së shtetit tonë

Ja postimi i plotë i Veselit:  ‘’Sytë dhe zemrat tona sonte janë të drejtuara në stadiumin “Veritas” ku do të luhet ndeshja historike e Kosovës kundër Finlandës, në kuadër të kualifimeve për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”. Pavarësisht epilogut përfundimtar të ndeshjes, futbollistët tanë nga sonte janë bërë pjesë e historisë […]

Shpërndaje

Merkel: Vendimi për refugjatët, i drejtë

Aleatet e partisë CDU kanë kërkuar menjëherë që kancelarja të rishikojë politikën e saj të refugjatëve për të rifituar siç e kanë cilësuar ata “besimin tek zgjedhësit”. Edhe vetë kancelarja u shfaq tepër e pakënaqur nga rezultati. “Të gjithë na duhet të mendojmë sesi të rifitojmë besimin, e mbi të […]

Shpërndaje