Lajme

Pajaziti thotë se zgjidhja për veriun është dialogu

“Veriu mbetet sfida kryesore në vend, debati është shumë pozitiv për qytetarët e vendit. Ne sfidohemi në funksionalizimin e jetës në veri. Dialogu duhet të jetë alternativa e vetme për normalizimin e veriut, që të rregullojmë jetën e njerëzve atje. Procesi i shtetndërtimit nuk mundet që menjëherë të menjajojë padrejtësitë […]

Shpërndaje

Bahtiri dënon ashpër arrestimin e Nehat Thaçit

Ai kërkon nga autoritetet më të larta të Republikës së Kosovës dhe ato ndërkombëtare, të shtojnë presionin tek autoritetet e shtetit të Serbisë për lirimin sa më parë të tij, njofton Klan Kosova. Sipas Bahtirit, nënkolonel Thaçi, është një drejtues i shkëlqyeshëm i policisë rajonale në Mitrovicë. ‘’Që nga ardhja […]

Shpërndaje

Nehat Thaçi dërgohet në Beograd

Drejtori i policisë për rajonin e Mitrovicës së Jugut, Nehat Thaçi, pas mesditës është dërguar në Beograd. Burime nga gjykata në Nish thanë se Thaçi tashmë ka të angazhuar një avokat mbrojtës i cili është duke e mbrojtur në këtë çështje. Në Beograd brenda 48 orëve Thaçi pritet të dalë […]

Shpërndaje

Veseli nderon dëshmorët Ferki Aliu dhe Sadik Bega

Kreu i parlamentit theksoi se jeta dhe vepra e Ferkiut, do të mbesin të paharruara për familjarët, shokët dhe bashkëluftëtarët. Ai shtoi se dëshmori Ferki Aliu, me vendosmërinë e vet, dëshmoi se liria ishte më e çmueshme se jeta. Më pas, Veseli bëri homazhe dhe vendosi kurorë me lule pranë […]

Shpërndaje

Zbulohet lidhja e ministrit shqiptar me agjenten e shërbimit sekret serb

Shërbimi Informativ Shtetëror i ka dhënë disa dokumenta konfidenciale policisë shqiptare se një nga ministrat më të rëndësishëm të saj është pleksur me një agjente të shërbimeve sekrete serbe.   Por si ka ndodhur kjo përfshirje?  Sipas burimeve të Boldnews.al, agjentja serbe ka ardhur në Tiranë si një balerinë. Ajo punon në […]

Shpërndaje

Zv/kryeministri Kuçi takoi shefen e re të EULEX’it, Alexandra Papadopoulou

Zëvendëskryeministri Kuçi e njoftoi shefen e EULEX-it lidhur me përpjekjet e vazhdueshme të Qeverisë së Republikës së Kosovës për fuqizimin e sundimit të ligjit, si shtyllë qendrore për zhvillimin ekonomik dhe integrimin evropian të vendit. Lidhur me rëndësinë e bashkëpunimit të vazhdueshëm me EULEX-in, Zëvendëskryeministri u shpreh: “Sukseset e EULEX-it […]

Shpërndaje