Lajme

Ekspertët: “Gjykata speciale do ti eliminojë të gjitha obstruksionet ndaj PSP”

Ish-prokurori Aleksandar Nakov për TV21 ka theksuar se Katica Janeva edhe përkundër obstruksioneve, po vazhdon misionin e saj për sundimin e së drejtës, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Personalisht konsideroj se sa obstruksionet forcohen, aq forcohet edhe Prokuroria Publike Speciale, gjegjësisht veprimtaria e speciales që të hap lëndë të reja. Për fund […]

Shpërndaje

Doni punë në Gjermani? Flet zyrtarja: Ja procedurat që duhet të ndiqni (INTERVISTA)

Deutsche Welle: Zonja Decker, përhapja e lajmit se Gjermania kërkon 46.000 forca punëtore nga Shqipëria shkaktoi bujë. Çfarë qëndron konkretisht pas tij? Kea Decker: Baza e këtij lajmi është faqja e internetit “Make it in Germany” – portali zyrtar disagjuhësh për forca të kualifikuara ndërkombëtare i Ministrisë Federale të Ekonomisë e […]

Shpërndaje

Komuna e Prishtinës miraton buxhetin

Në mbledhjen që është duke u mbajtur sot buxheti i komunës u votua pas tri orë diskutimesh. Për miratimin e buxhetit 40 asamblistë votuan për, tre kundër dhe pesë abstenuan. Për buxhetin e vitit 2017 Qeveria e Kosovës ka ndarë 62 milionë euro, raporton Koha.net. Zyrtarët e komunës së Prishtinës […]

Shpërndaje