Lajme

Pikturat e vjedhura të Van Gogh, nën “pronësinë” e mafias napolitane

Bëhet fjalë për pikturat “Plazhi i Scheveningen”, e vitit 1882 që vlerësohet si e paçmueshme dhe “Dalja nga Kisha protestante e Nuenen”, e vitit 1884.Sipas zyrtarëve të këtij muzeu pikturat janë gjetur pas një  hetimi masiv nga prokuroria italiane dhe zyrtarët kundër krimit të organizuar.Autoritetet italiane kanë konfirmuar rikuperimin e […]

Shpërndaje

Familja sekrete e Vladimir Putin?!

33-vjeçarja Alina Kabaeva, e cila është përfolur se ka pasur një lidhje me Presidentin rus prej vitit 2008, ka marrë dy djemtë, mosha e të cilëve nuk dihet, në një spektakël patinazhi tek “Megasport Arena” në Moskë.Sipas një dëshmitari, ajo mbante një unazë martese të cilën përpiqej ta fshihte nga […]

Shpërndaje

Mitrovice – “Arrestimi i Thaçit, veprim i pamenduar politikisht e juridikisht”

Ajo e përshkroi veprimin e policisë serbe si “të pamenduar politikisht dhe juridikisht”. Kandiç tha se me veprimet, siç është ai i arrestimit të drejtorit të Policisë së Kosovës, ”Serbia edhe drejtpërdrejt mund të rrezikojë krijimin e Gjykatës Speciale për krime lufte, që dyshohet t’i kenë kryer pjesëtarët e ish-UCK-së”. […]

Shpërndaje

Futbollisti i kombëtares shqiptare bëhet kamarier

Lazio ka lënë mënjanë për një ditë futbollin dhe futbollistë e drejtues kanë shkuar në Amatrice, qyteza e rrënuar nga tërmeti i fuqishëm i para disa javëve, për të organizuar një darkë bamirësie. Lojtarët e Lazios u transformuan në kamerierë pwr t’i shwrbyer mysafirwve. Në darkën e organizuar u zhvillua […]

Shpërndaje

Mediat italiane – “Në Tiranë arrestohet mjeku rus, klinika e tij merrej me trafik organesh”

Boris Wolfman, i datëlindjes 1984 ka lindur në Ukrainë dhe është mbajtës i dy nënshtetësive ruse e izraelite. Dhuruesve të organeve u premtohej 15 mijë euro për një veshkë të shitur, por pas transplatimit të organit ata nuk kanë marrë asnjë lekë. Sipas medias italiane dhuruesit e organeve janë kryesisht […]

Shpërndaje