Lajme

Haradinaj lëshon takimin për Demarkacionin

Hardinaj, pasi ka dalë nga takimi ka thënë se Isa Mustafa në takim ka folur sikur Murat Meha vitin e kaluar, duke thënë se s`ka mundur ta durojë. Haradinaj ka thënë se kërkesa e tyre është që çështja e Demarkacionit të zgjidhet drejt. Në takim po marrin pjesë të gjithë […]

Shpërndaje

Veseli për zgjedhje, Mustafa kundër

Por, sipas tij, Qeveria e Kosovës duhet të bëjë një reformë të shpejtë dhe një rikonstruktim të politikave në agjendën e saj për ekonominë dhe integrimin në Bashkimin Evropian, shkruan sot gazeta “Zëri”. “Në rend të parë Kosovës i nevojitet një riformatizim i shpejtë dhe një ristrukturim i politikave në agjendat, […]

Shpërndaje

Bulliqi: PDK’ja i ka fajet për problemet me Demarkacionin e me Asociacionin (Video)

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje, LDK nuk ka nevojë të tutet, sepse për problemet që kanë ndodhur, si me Demarkacionin, edhe me Asociacionin, nuk i ka fajet LDK, por në atë kohë ka qenë në pushtet Partia Demokratike e Kosovës. Bulliqi ka thënë në televizionin Rrokum se miratimin e Demarkacionit nuk po e lejon pozita, e jo opozita. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje, nuk […]

Shpërndaje