Lajme

Miratohet marrëveshja mes Turqisë dhe Izraelit për normalizim

Marrëveshja pritet të rivendosë  marrëdhëniet diplomatike ndërmjet dy vendeve, të cilat do të shkëmbejnë ambasadorët javën e ardhshme. Ligji në lidhje me miratimin e marrëveshjes mes Turqisë dhe Izraelit mbi kompensim i është dorëzuar kryeministrit. Marrëdhëniet mes Turqisë dhe Izrealit u prishën në vitin 2010 pas një sulmi izraelit që ndodhi […]

Shpërndaje

Përgjaket qytetari në protestën në Mushtisht.

Në protesten e Mushtishtit te Suharekës u arrestuan 24 protestues, ndërkohë që 4 policë mbetën të plagosur, dy prej të cilëve në gjendje të rëndë. Por mbetet të thuhet që edhe nga ana e protestuesve kishte të plagosur. Abdyl Osmani ishte njëri prej pjesëmarrësve në protestë ku si pasojë mbeti […]

Shpërndaje