Lajme

Agjencia Kundër Korrupsionit do t’ua kontrollojë pasuritë Kadri Veselit e Shpend Ahmetit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ai i Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe Avokati i Popullit Hilmi Jashari, janë në listën për kontrollin e plotë të pasurisë së zyrtarëve të lartë publikë nga Agjencia Kundër Korrupsionit. Nga 4908 zyrtarë të lartë publikë që e kanë deklaruar pasurinë në AKK, 850 do t’i nënshtrohen […]

Shpërndaje

FSK tregohet e suksesshme edhe në Gjermani

Njësia e FSK-së u kthye nga stërvitja ndërkombëtare “Combined Resolve VIII” e cila është mbajtur në Gjermani. Pjesëmarrja është realizuar me ftesë nga Ambasada Amerikane në Kosovë dhe në saje të bashkëpunimit bilateral me SHBA-në. Ushtrimin Fushor i NATO-s, “Combined Resolve VIII” (Zgjidhja e Kombinuar -VIII) është mbajtur në bazën […]

Shpërndaje

Kryeministri i Belgjikës: Vendi është në alarm

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, ka thënë sot se forcat e sigurisë do të mbesin sy hapura pas sulmit të dështuar terrorist mbrëmë në një stacion hekurudhor në Bruksel. Megjithatë, ka thënë ai, nuk ka nevojë që alarmi në vend të ngrihet në maksimum, transmeton Express. Michel, duke folur pas […]

Shpërndaje

Theret me thikë një person në Suharekë

Të martën policia ka arrestuar një person të gjinisë mashkullore pasi që i njëjti ka therur me thikë viktimën mashkull, ngjarja ka ndodhur në fshatin Vraniq të Suharekës. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor dhe sipas personelit mjekësor është jashtë rrezikut për jetë, ndërsa tek i dyshuari janë gjetur dhe konfiskuar […]

Shpërndaje