Lajme

Nis raundi i ri i bisedimeve Prishtinë-Beograd

Ditën e dytë më  8 shtator  do të mbahen takime për çështjen e diplomave dhe kadastrit, në 9 shtator takimi për vlerësimin e procesit të revitalizimit të urës së Mitrovicës pas heqjes së barrikadës, ndërsa në 13 shtator takimi i radhës për çështjen e kodit shtetëror telefonik për Republikën e […]

Shpërndaje

Koncensioni i Rrugës së Kombit, ndryshon fituesi

Ky vendim skualifikon turqit e “Vendekës”. Ministria e Transportit dhe Infrastukturës, do të ketë 10 ditë kohë për t’i shprehur Komisonit të Prokurimit Publik vendimin që do të marrë. Ja se çfarë thuhet në vlerësimin e Komsionit të Prokurimit Publik: “Komisioni i Prokurimit Publik pasi ka vlerësuar pretendimet e operatorëve […]

Shpërndaje

Aksidentohet makina e Putin, vdes shoferi

BMW presidenciale po udhëtonte në rrugën Kutuzovsky të kryeqytetit rus ditën e djeshme, kur u përplas nga një Mercedez. Përplasja ka qenë aq e fortë sa shoferi ka gjetur vdekjen e menjëhershme, ndërsa drejtuesi i mjetit tjetër të përfshirë në aksident është plagosur në gjendje kritike për jetën. Kremlini konfirmoi […]

Shpërndaje

SHBA, Trump merr mbështetjen e 88 ish-ushtarakëve të lartë

Grupi, i organizuar nga gjeneral-major Sidney Shachnow dhe kundëradmirali Charles Williams, e vlerëson lart kandidatin republikan dhe deklaron se zgjedhjet e vitit 2016 i ofrojnë popullit amerikan mundësinë e shumënevojitur për t’i hyrë një kursi të vonuar korrigjimi, sa i takon gjendjes dhe politikave të sigurisë kombëtare. Letra përmban edhe […]

Shpërndaje