Lajme

Kosnett përgëzon Kosovën për anëtarësimin në nismën e ShBA-ve për Fuqizimin Ekonomik të Grave

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett e ka përshëndetur anëtarësimin e Kosovës në iniciativën e Thirrjes Globale për Veprim për Fuqizimin Ekonomik të Grave, të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA). Kosnett ka thënë se udhëheqëset femra kanë dhënë kontribut të rëndësishëm për shoqërinë. “Ne e përgëzojmë Kosovën për anëtarësimin […]

Shpërndaje

Policia njofton për dorëzimin e Kadri Shalës që dyshohet se i mori 2 milionë euro të shtetit

Kadri Shala, pronar i kompanisë “LDA Group”, ku shkuan rreth 2.1 milionë eurot e shtetit, sot është dorëzuar në Polici. Policia e Kosovës ka treguar se Shala aktualisht është duke u intervistuar. “Lidhur me rastin e poshtëshënuar, sot në Polici të Kosovës është vetedorëzuar një mashkull kosovar i cili tani […]

Shpërndaje

Tre të vdekur, 205 raste të reja me COVID-19

2 persona kanë vdekur dhe 205 raste tjera janë konfirmuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19 në vend. Në 24 orët e fundit janë testuar 943 mostra. “Gjatë 24 orëve […]

Shpërndaje

2 milionët: Dorëzon veten në Polici, Kadri Shala

Kadri Shala, pronari i kompanisë “LDA Group” me bazë në Llapushnik të Drenasit, është dorëzuar në Policinë e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar, vëllai i tij, Bedri Shala. “Para gjysmë orë është dorëzuar vet në polici. Përkatësisht tek njësiti për Krime Ekonomike”, ka deklaruar për Express, vëllai i Kadri Shalës, […]

Shpërndaje

Thaçi me bashkëluftëtarë përuron pllakën e rezistencës së UÇK-së në Ozdrim të Klinës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përuruar Pllakën e Rezistencës së UÇK-së, në shtëpinë e Fadil Imerit në Ozdrim të Klinës. Kreu i shtetit tha se në këtë trevë ka pasur rezistencë të jashtëzakonshme ndaj pushtuesit serb për të çliruar vendin. Thaçi nga këtu dha mesazhin për të qëndruar të […]

Shpërndaje

Kelmendi i ETC-së e pranon se iu grabit kompania, tregon sa para iu vodhën

Sot rreth orës 09:00 ka ndodhur një grabitje në rrugën “Nënë Tereza” në Fushë- Kosovë. Grabitja është bërë ndaj një punëtori të kompanisë “Elkos” me pronar ish-deputetin Ramiz Kelmendi. Ai ishte duke shkuar për të deponuar një shumë parash në bankë, por dy persona kanë arritur t’ia grabisin mijëra euro. […]

Shpërndaje

Vjedhje e madhe në Fushë-Kosovë: I grabisin 10 mijë euro derisa po i dorëzonte në bankë

Një grabitje e madhe ka ndodhur mëngjesin e sotëm pranë një banke në Fushë Kosovë. Punonjëses së kompanisë “Elkos” i janë vjedhur 10 mijë euro mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të një banke të nivelit të dytë në Fushë Kosovë ndërsa punëtorja kishte shkuar për t’i dorëzuar […]

Shpërndaje

Pas Italisë e Spanjës, e gjithë Evropa më pranë karantinës

Me shpërthimin e rasteve te koronavirusit dhe përpjekjeve të cilat nuk po japin rezultatin e shpresuar në frenimin e tij, Evropa po i afrohet ndjeshëm një karantine tjetër. Italia paraqiti kufizimet më të ashpra deri tani që prej heqjes së bllokimit në muajin maj dhe Spanja, e goditur rëndë gjatë […]

Shpërndaje

Vullnetarja flet për Agon Musliun: Në kontrollën e orës 12:00 askush nga ekipi mjekësor nuk e vizitoi atë

Po vazhdon intervistimi i vullnetarëve në Qendrën e Studentëve e cila gjatë fillimit të pandemisë ishte shndërruar në karantinë për të gjithë të ardhurit jashtë vendit. Para komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit korona, ka folur njëra nga vullnetaret e kësaj qendre, Enkela Koci e […]

Shpërndaje