Lajme

Këshilltarët e Kurtit e mbulojnë me fotografi nga Qeveria protestën e VV-së

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje që momentalisht janë duke protestuar në shesh të Prishtinës, kanë shpalosur edhe një baner në të cilin shkruhet “Duam zgjedhje”. Protestën nga ndërtesa e qeverisë janë duke e ‘monitoruar’ edhe nga kabineti i kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Këshilltari i kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, Erzen […]

Shpërndaje

Arben Gashi komenton protestën e VV-së: Po protestojnë kundër vetes

Tek zyret e Lidhjes Demokratike e Kosovës nuk vërehet ndonjë lëvizje e ndonjë zyrtari. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, i tha Klanit që nuk kanë në plan ndonjë takim sot. “Jemi në pritje të vendimit të Gjykatës Kushtetuese. I dëshirojmë fat ish-partnerit tonë qeverisës në këtë instalacion. […]

Shpërndaje

“Performuesit” e VV-së grumbullohen në çadra, nuk e mbajnë distancën sociale

Për shkak të reshjeve të shiu, aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje të cilët sot kanë dalë në sheshet kryesore të Prishtinës për “performancën” e tyre, nuk po e mbajnë distancën sociale, të rekomanduar nga IKSHPK dhe Ministria e Shëndetësisë si masë mbrojtëse ndaj pandemisë. Në pamjet që T7 ka sjellë nga […]

Shpërndaje

Deputeti i VV-së i reagon Thaçit: Edhe shoferi i vëllait tënd është kapur me drogë

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci është përfshirë në përplasjen e presidentit Hashim Thaçi, me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Bajqinovci duke iu referuar akuzave të Thaçit se familjarë të Albulena Haxhiut kontrollojnë një laborator droge, ka thënë se edhe shoferi i vëllait të Thaçit është kapur me drogë. Bajqinovci ka […]

Shpërndaje

Kryesia miraton zvogëlimin e shpenzimeve për telefonat mobilë

Me iniciativën e kryetares së Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, në mbledhjen e mbajtur të kryesisë është miratuar propozimi për zvogëlimin e shpenzimeve për telefonat mobilë. Këtë e ka bërë të ditur këshilltarit i kryetarës së Kuvendit Artan Murati. “Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Kuvendit, me iniciativën e […]

Shpërndaje

Miratohet Rregullorja për qasjen e medieve në Kuvendin e Kosovës

Kryesia e Kuvendit Kosovës, nën drejtimin e kryetares Vjosa Osmani, ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, në të cilën ka shqyrtuar një varg çështjesh që lidhen me aspekte të brendshme të punës dhe funksionimit të Kuvendit. Kështu, me iniciativën e kryetares Osmani, Kryesia miratoi vendimin për reduktimin e shpenzimeve të […]

Shpërndaje

‘Ju ma morët djalin prej dore’: Vendosen grafite në sheshin e Prishtinës të Agon Musliut

Në sheshin e Prishtinës ka ndodhur një tjetër aksion simbolik, ku janë vendosur grafite tokë të Agon Musliut, që bëri vetëvrasje në qendrën Studentore në Prishtinë gjatë karantimit. “Ju ma morët djalin prej dore” është mbishkrimi i grafiteve që janë vendosur nëpër pllakat e sheshit të kryqytetit, mbishkrim ky e […]

Shpërndaje

Musliu e PDK’së, tallet me Kurtin

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, përmes një historie të modifikuar ka ngacmuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurtin, duke thënë se Kurti është vetvetja vetëm kur del në rrugë. Sipas saj, Kurti dëshiron të shkatërrojë gjithçka që nuk e ka ndërtuar vetë. “Albini veç kur del në rrugë është vetvetja, […]

Shpërndaje

PDK: Të dhënat e mbi 1 milion qytetarëve u morën nga dhoma e përgjimeve në Telekom, VV-ja do të shantazhojë çdo familje të Kosovës

Partia Demokratike e Kosovës ka alarmuar për skandalin e fundit të qeverisë në ikje Kurti lidhur me vizitën e paligjshme në njësitin e përgjimeve në Telekomin e Kosovës nga kryeministri në detyrë Albin Kurti, zëvendësi i tij, Haki Abazi dhe ministri brendshëm, Xhelal Sveçla. Në një konferencë për media, deputeti […]

Shpërndaje