Lajme

Zemaj: Po shqyrtohet mbyllja e kufijve dhe kufizim i lëvizjes në zonat më të prekura me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka filluar të shqyrtojë masa të reja për parandalimin e përhapjes më të madhe të coronavirusit në Republikën e Kosovës. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se mbyllja e kufijve dhe kufizimi i lëvizjes në zonat më të prekura me COVID-19 janë dy nga masat të […]

Shpërndaje

Milaim Zeka jep detaje lidhur me procesin gjyqësor ndaj tij

Nën dyshimet për shmangie të tatimeve, gjatë ditës është zhvilluar një seancë gjyqësore ndaj Milaim Zekës. Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka dhënë detaje për procesin gjyqësor ndaj tij. Pas përfundimit të seancës, Milaim Zeka ka njoftuar për procesin gjyqësor që po zgjat që dy vite, ai po […]

Shpërndaje

Ambasada e Kosovës në Slloveni ka një njoftim për mërgimtarët që jetojnë atje

Sllovenia njoftoi për shtrëngimin e masave kundër përhapjes së koronavirusit. Autoritetet do të ndalin udhëtimin midis komunave të vendit, njoftoi të hënën agjencia e lajmeve – STA. Masa do të jetë në fuqi në të gjithë vendin, nga e marta, për të paktën një javë, tha qeveria sllovene. Kjo masë […]

Shpërndaje

Ndalohet për 48 orë Kadri Shala, pronari i kompanisë në të cilën u transferuan mbi 2 milionë euro të shtetit

Pas intervistimit disa orësh në polici, prokurori ka marrë vendim për ndalimin e Kadri Shalës në kohëzgjatje prej 48 orësh. Pronari i kompanisë “LDA Group”, Kadri Shala, ku dyshohet se janë transferuar 2.1 milionë euro u vëtëdorëzua sot në polici, ndërsa lajmin për ndalimin e tij e ka bërë të […]

Shpërndaje

LVV, shefit të BE-së: Asociacioni për ne është temë e vdekur

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, dhe nënkryetarja e kësaj partie Fatmire Mulhaxha Kollçaku, pritën sot në takim shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog. Në këtë takim sipas një njoftimi për media, thuhet se është diskutuar për agjendën evropiane dhe çështjen e Asociacionit […]

Shpërndaje

Apeli vendosi në favor të Devollëve, Telekomi i gjunjëzuar: U shkel marrëveshja

Telekomit të Kosovës sërish i janë bllokuar xhirollogaritë për shkak të borxhit ndaj kompanisë “Dardafon” dhe ky akt, sipas kompanisë publike, përbën shkelje të marrëveshjes pasi ishin dakorduar që borxhi të kthehet në afat prej dy vitesh. Telekomi thotë se i është rrezikuar skajshmërisht funksionimi dhe kërkon zhbllokimin e llogarive […]

Shpërndaje