Kuriozitete

Horoskopi Ditor 18 Nëntor 2019

Horoskopi Ditor 18 Nëntor 2019 Dashi 21 Mars – 19 Prill Kjo ditë do ju gjejë fitimtarë dhe gati për tu përballur me sfida të rëndësishme. Gjetja e sigurisë në vete dhe intuita e mirë do ju ndihmojë që të keni sukses në punë. Takimet janë mjaft të favorshme, por […]

Shpërndaje

Horoskopi Ditor 15 Nëntor 2019

Horoskopi Ditor 15 Nëntor 2019 Dashi 21 Mars – 19 Prill Mëngjesi i kësaj të premteje do të jetë shumë i dobishëm, ndërkohë që lodhja do të ndihet gjatë pasdites. Mund të hidhni një hap përpara sa i takon kontakteve, mjafton që të merrni vendime të kontrollura. Udhëtimet dhe miqësitë […]

Shpërndaje

Horoskopi Ditor 14 Nëntor 2019

Horoskopi Ditor 14 Nëntor 2019 Dashi 21 Mars – 19 Prill Do të jeni më të fortë edhe fizikisht gjatë kësaj dite dhe gati për të fituar. Nëse keni angazhime të rëndësishme, mos i shtyni për më vonë. Mund të përballeni me çdo gjë. Udhëtimet janë gjithashtu mjaft të favorshme. […]

Shpërndaje

Arsyet pse turistët zhgënjehen nga Parisi

Parisi më shumë se një vend. Në imagjinatën e shumicës prej nesh është një ndjesi. Përshkrimet e autorëve të mëdhenj në veprat e tyre, muzeumet e pasura në art dhe histori dhe sigurisht kulla Eiffel të bëjnë të kursesh deri në qindarkën e fundit për ta vizituar atë sa më […]

Shpërndaje

Dhjetë familjet mbretërore më të pasura në Evropë

Pasuria 500 milionë dollarëshe e mbretëreshës Elizabeth II-të nuk është asgjë në krahasim me vlerën neto të disa prej familjeve të tjera mbretërore të Evropës. Ajo është padyshim mbretëresha më e njohur e kontinentit, por nuk është më e pasura. Business Insider ka prezantuar dhjetë familjet mbretërore më të pasura […]

Shpërndaje

Në Abu Dabi gjendet perla më e vjetër në botë

Një perlë e vjetër gati tetë mijë vjet, për të cilën arkeologët thonë se është më e vjetra në botë, do të shfaqet në Abu Dabi për vizitorët. Autoritetet e këtij vendi thanë se gjetja e perlës është dëshmi se në Emiratet e Bashkuara Arabe ka ekzistuar tregtia që nga […]

Shpërndaje

6 ligjet më absurde nëpër botë

Ka ligje që janë vërtet qesharake, të çuditshme dhe absurde. Ligjet, e thënë thjesht, janë rregulla të formës së shkruar ose jo, që kanë fuqi dhe legjitimitet zbatimi në një shtet Më poshtë ju sjellim 6 ligje absurde të disa shteteve: 1. Ndalohet vdekja në parlament, Mbretëria e Bashkuar Britania […]

Shpërndaje