Autoritetet zelandeze ua dorëzojnë familjeve trupat e viktimave të sulmit

Organet e policisë dhe hetuesisë në Zelandën e Re po përpiqen që sa më shpejt t’i identifikojnë 50 personat e vrarë në sulmin e tmerrshëm terrorist. Kryeministrja e këtij vendi, Jacinda Ardern, ka thënë se autoritetet kanë filluar t’ua dorëzojnë trupat familjeve të viktimave.

Kliko për ta lexuar lajmin e plotë

Shpërndaje

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*