Arsenali dhe Barça afër një marrëveshje shkëmbimi për Guendouzi-Coutinho

Gunners janë gati të heqin dorë nga francezi i ri

Barcelona ia ka ofruar Philippe Coutinhon Arsenalit dhe Tottenhamit në përpjekjen e tyre që të lirohen nga braziliani.

Sipas The Independent, katalunasit janë gati që ta shesin atë pasi që ai ka një pagë të lart por është edhe lojtar tepricë në Camp Nou.

Sipas këtij raporti, dy klubet e Premier Ligës janë të interesuar për të, por duket se Arsenali është më afër që ta transferon ish yllin e Liverpool, me Matteo Guendouzi që pritet të largohet nga londinezët.

Skuadra nga La Liga do të merr po ashtu plus 9 milionë funte nga Gunners, me Coutinhon që do të shkojë në drejtimin e kundërt, pra në Arsenal.

Shpërndaje

Comments are closed.