20 vjeçarja tregon se si fitoi 23 mijë dollarë nga një video e vetme në Youtube

Kur 20-vjeçarja kanadeze Alyssa Kulani hapi një çek në janar nga YouTube, ajo nuk mund t’i besonte syve të saj.

Bëhet fjalë për një vajzë për të cilën deri në atë kohë, Youtube kishte qenë vetëm një hobi, përcjell Telegrafi.

Ajo filloi të merrej me këtë “zanat” kohë pas kohe, duke e llogaritur këtë platformë një projekt pasioni.

Por, më pas gjithçka ndryshoi, kur algoritmi i Youtube “mori dhe rekomandoi” një video që ajo postoi në tetor të vitit 2018, e cila u bë virale dhe mori 4 milionë shikime.

Kështu, siç ka rrëfyer ajo, pagesa e një çeku prej Google ishte për 29.300 dollarë, të fituara tërësisht nga reklamat e vendosura në videot e saj.

Tani Kulani që ka 675,000 abonentë në YouTube, video të shumta me miliona shikime, është një YouTuber me kohë të plotë.

Pasi videoja e parë e saj u bë virale, ajo postoi një tjetër në dhjetor, e cila tani ka pothuajse 4 milionë shikime dhe është video e saj e dytë më e shikuar.

Nga kjo, ajo filloi të fitojë ndjekës me një ritëm të shpejtë, duke u rritur nga 100,000 “abonentë” në fund të tetorit 2018 në 400,000 deri në fund të janarit, tha ajo.

Sipas saj, për një krijues, është e rëndësishme që të vazhdojë të ngarkojë video tërheqëse në mënyrë të vazhdueshme.

Në rastin e Kulani, videot e saj përqendrohen në tema si shaka me të dashurin e saj.

Shpërndaje

63 Comments

 1. Pingback: viagra dosage 40 mg

 2. Pingback: cheap erectile dysfunction pills

 3. Pingback: top erection pills

 4. Pingback: ed pills otc

 5. Pingback: cialis generic

 6. Pingback: walmart pharmacy

 7. Pingback: rx pharmacy

 8. Pingback: Viagra or cialis

 9. Pingback: Buy cialis online

 10. Pingback: levitra price

 11. Pingback: levitra vardenafil

 12. Pingback: order vardenafil

 13. Pingback: best real casino online

 14. Pingback: viagra dosage

 15. Pingback: online casino real money us

 16. Pingback: online casino for real cash

 17. Pingback: online loans

 18. Pingback: payday advance

 19. Pingback: viagra prescription

 20. Pingback: buy cialis

 21. Pingback: best real money online casinos

 22. Pingback: online casino games

 23. Pingback: online casino bitcoin

 24. Pingback: online casino for real cash

 25. Pingback: cialis 5 mg

 26. Pingback: generic for cialis

 27. Pingback: cialis 5 mg

 28. Pingback: viagra no prescription

 29. Pingback: view web page

 30. Pingback: online casinos

 31. Pingback: best online casino usa

 32. Pingback: cheap viagra

 33. Pingback: viagra online

 34. Pingback: buy viagra online canada

 35. Pingback: viagra viagra

 36. Pingback: levitra

 37. Pingback: buy cialis online

 38. Pingback: viagra for sale

 39. Pingback: canadian pharmacy viagra

 40. Pingback: online viagra

 41. Pingback: buy viagra toronto

 42. Pingback: where can i buy viagra near me

 43. Pingback: Viagra 100mg tablet

 44. Pingback: Viagra 130mg coupon

 45. Pingback: order Viagra 100 mg

 46. Pingback: viagra pills

 47. Pingback: Viagra 25mg pills

 48. Pingback: Viagra 200 mg tablets

 49. Pingback: how to buy Cialis 40 mg

 50. Pingback: Cialis 10 mg uk

 51. Pingback: Cialis 80 mg prices

 52. Pingback: https://mymvrc.org

 53. Pingback: Cialis 20mg pills

 54. Pingback: buy generic viagra

 55. Pingback: Cialis 80mg without prescription

 56. Pingback: Shop GenericED

 57. Pingback: lexapro 10 mg online

 58. Pingback: sildenafil

 59. Pingback: where to buy aldactone 100 mg

 60. Pingback: http://cialistodo.com/

 61. Pingback: buy amaryl 2 mg

 62. Pingback: tamoxifen 20mg united kingdom

 63. Pingback: baclofen 10 mg pharmacy

Leave a Comment

Your email address will not be published.