United me tre pikë nis rrugëtimin në Premier Ligë (VIDEO)

Manchester United e ka mposhtur West Ham United në javën e parë të këtij edicioni në Premier Ligë, me rezultat 4:0, njofton Klan Kosova.

Në Old Trafford, shkëlqeu transferi i ri i djajve të kuq, Romelu Lukaku, që shënoi dy golat e parë në minutat 33’ dhe 54′.

Duke iu afruar fundit të ndeshjes, United shënoi edhe dy herë të tjera, kësaj radhe përmes Anthony Martial në minutën e 87-të dhe Paul Pogba në të 90-ën.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  Inter – Milan, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë