​Handikos ndihmon të prekurit nga tërmeti me 13 karroca dhe pajisje tjera ndihmëse

Handikos në shenjë solidariteti me të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, dje ka dërguar për atje 13 karroca dhe pajisje të tjera ortopedike, të cilat u shpërndanë në bashkëpunim me Shoqatën Help the Life Asocciation.

Handikos  tri karroca i dorëzoi në Spitalin e Shijakut, zonë po ashtu e prekur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. Ndërsa nëntë të tjera u ofruan tek Njësia Administrative Gjepalaj, për të plotësuar nevojat e banorëve të fshatrave përreth.

“Ekipi i organizatës sonë, në po atë zonë,  shkoi direkt në një familje të prekur nga tërmeti dhe ia dorëzoi një karrocë një gruaje të moshuar, e cila kishte mbetur e pa lëvizur në shtrat.”, thuhet në një komunikatë nga Handikos.

Handikos shpreh ngushëllime për të gjitha viktimat që humbën jetën si pasojë e kësaj tragjedie natyrore dhe uron shërim sa më të shpejtë për të lënduarit.

Shpërndaje

Leave a Comment

Your email address will not be published.