Dizajnuesit japin ide të reja rreth ulëseve të aeroplanëve (VIDEO)
Dizajnuesit japin ide të reja rreth ulëseve të aeroplanëve (VIDEO) Ditët kur jeni future në aeroplanë dhe keni pritur në radhë, për shkak se një prej pasagjerëve mund të jetë ngatërruar me çantën mund të përfundojnë shumë shpejt.
Kujdes! Nëse vendosni këtë datë në iPhone do ta bllokoni përgjithmonë
Kujdes! Nëse vendosni këtë datë në iPhone do ta bllokoni përgjithmonë Sot do t’ju tregojmë në “hile” por që ju sugjerojmë të mos e provoni në aparatin tuaj.
3 arsye përse mund të keni probleme me baterinë e celularit
3 arsye përse mund të keni probleme me baterinë e celularit Problemi i çdo përdoruesi të një smartfoni i është padyshim bateria.
Roboti i parë që arrin të qetësojë fëmijët e prekur nga kanceri (FOTO)
Roboti i parë që arrin të qetësojë fëmijët e prekur nga kanceri (FOTO) Shëndeti i plotë është i lidhur drejtpërdrejt me jetëgjatësinë. Por jo të gjithë fëmijët kanë fatin të jetojnë një fëmijëri të qetë dhe pa probleme.
Kujdes! Virusi më i fundit që mund t’ju rrezikojë celularin vjen nga WhatsApp
Kujdes! Virusi më i fundit që mund t’ju rrezikojë celularin vjen nga WhatsApp Mund të ndodhë që gjatë kohës që përdorni “WhatsApp-in të vijnë njoftime që ju ftojnë për të shkarkuar të tjera zhvillime si “WhatsApp Gold” apo shërbime premium.
Volkswagen do t’ia paguajë 4.3 miliardë dollarë SHBA'së
Volkswagen do t’ia paguajë 4.3 miliardë dollarë SHBA'së Kompania Volkswagen ka arritur marrëveshje me Shtetet e Bashkuara të Amerikës që t’ia paguaj dënimin me vlerë pre 4.3 miliardë dollarë, në kontekstin e padive kolektive dhe procedimeve penale nisur nga qeveria amerikane kundër kësaj kompanie për manipulim.
LG me humbje, dështoi prototipi i celularëve G5
LG me humbje, dështoi prototipi i celularëve G5 Prodhuesi i dytë më i madh në botë i televizorëve pas Samsung, tha se humbja për tre mujorin e katërt ishte 29.36 milion dollar, e para që nga 2010-ta. Megjithatë LG tha se kishte patur rritje të të ardhurave me 1.5%.
10 gabimet që bëjnë përdoruesit e iPhone me telefonat e tyre
10 gabimet që bëjnë përdoruesit e iPhone me telefonat e tyre Në përdorimin e telefonave ndodh që mund të bëjmë edhe gabime. Më poshtë do të lexoni disa këshilla mbi gabimet që nuk duhet t’i bëni me iPhone-nin tuaj.
7 shërbime kërkimi që duhet t’i dijë çdo përdorues i Google
7 shërbime kërkimi që duhet t’i dijë çdo përdorues i Google Motorri i Google nuk përdoret vetëm për të kërkuar, por edhe për të llogaritur, parashikuar motin, etj. Ja shtatë shërbime kërkimi që çdokush duhet ti dijë.
Samsung lanson dy telefona, por asnjëri nuk është Galaxy S8!
Samsung lanson dy telefona, por asnjëri nuk është Galaxy S8! Samsung ka sjellur dy telefona të ri për 2017, por asnjëri prej tyre nuk është Galaxy S8. Galaxy A5 dhe A3 janë lansuar nga Samsung si telefona mesatar, që janë më pak të kushtueshëm se telefonat premium të kompanisë.
Samsung sërish kopjon rivalin Apple, kësaj radhe me dëgjuese!
Samsung sërish kopjon rivalin Apple, kësaj radhe me dëgjuese! Samsung do të lansoj një palë dëgjuese me Bluetooth, të ngjashme në dizajn dhe funksionim me AirPod të Apple.
Garë veturash mbi liqenin e ngrirë (VIDEO)
Garë veturash mbi liqenin e ngrirë (VIDEO) Adhuruesit e makinave e sidomos manovrave të tyre kanë gjetur një vend të pazakonte për të shpalosur aftësitë në timon: liqenin e ngrirë Chagan të provincës verilindore kineze, Jilin.
Shlyhen 250 mijë artikuj nga interneti, me përmbajtje xhihadiste
Shlyhen 250 mijë artikuj nga interneti, me përmbajtje xhihadiste Policia kibernetike britanike ka arritur që të shlyej nga interneti plot 250 mijë artikuj në internet me përmbajtje terroriste.