Festivali folklorik "Anadrinia Jehon" drejt shuarjes apo mbijetesës
Festivali folklorik "Anadrinia Jehon" drejt shuarjes apo mbijetesës Shkruan: Muharrem Morina, ish-drejtues dhe ideator i Festivalit
Kur vendi nuk ka prokuror
Kur vendi nuk ka prokuror Shkruan: Milaim Zeka
HISTORIA DHE GJAKOVARËT
HISTORIA DHE GJAKOVARËT Shkruan: Xhemal Ahmeti
Nëse Rugova e ka dërgu Adem Jasharin në Shqipëri, Lutfi Haziri i ka qu shqiptarët në ISIS?!!!
Nëse Rugova e ka dërgu Adem Jasharin në Shqipëri, Lutfi Haziri i ka qu shqiptarët në ISIS?!!! Gazetari Milaim Zeka ka reaguar ashpër ndaj nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, i cili në dokumentarin e Leonard Kerqukit tha se ishte Ibrahim Rugova ai që e kishte dërguar komandantin legjendar Adem Jashari për trajnime në Shqipëri.
Mashtrimi i një gazetari, dhe Këshillit për Siguri të Kosovës
Mashtrimi i një gazetari, dhe Këshillit për Siguri të Kosovës Gazetari Milaim Zeka ka komentuar ngjarjet më të përfolura të ditës së sotme, atë se si ”liderët politikë të vendit janë të kërcënuar nga sulmet terroriste” dhe ”mashtrimin” e gazetarit Musa Mustafa lidhur me një mesazh të pavërtetë.
EKSKLUZIVE: Ramush Haradinaj mundet me qenë objekt i Gjykatës Speciale?!
EKSKLUZIVE: Ramush Haradinaj mundet me qenë objekt i Gjykatës Speciale?! Milaim Zeka, përmes një postimi në facebok ka reaguar për kërcënimet e fundit që nëse Ramush Haradinaj nuk lirohet do të ketë luftë.