Makijazhi i pranverës kërkon vetëm një produkt, të gjitha e keni (VIDEO)
Makijazhi i pranverës kërkon vetëm një produkt, të gjitha e keni (VIDEO) Është pranverore, e bukur dhe nuk nevojitet gjë tjetër veçse një ton sysh për ta realizuar. Ky eye look që tregon beauty blogger-ja Melissa Alatorre në videon e mëposhtme është një nga tendencat kryesore të këtoj sezoni.
Ish e dashura e Balotellit shfaq format bombastike në Majemi (FOTO)
Ish e dashura e Balotellit shfaq format bombastike në Majemi (FOTO) Ish e dashura e Mario Balotellit shquhet për format e saj bombastike. Modelja e cila tashmë jeton në Majemi nxjerr në pah trupin e saj perfekt teksa relaksohet në një resort në plazhet e bukura të Majemit.
A e dini përse themi “shëndet” kur dikush teshtin?
A e dini përse themi “shëndet” kur dikush teshtin? Sa herë që ne teshtijmë, dikush thotë menjëherë “shëndet”, pra është një zakon tashmë që secili prej nesh e ka.
Pesë mënyrat për të njohur një person fals
Pesë mënyrat për të njohur një person fals Shpesh do të njihni njerëz që janë helmues në jetën tuaj të maskuar si njerëzit më të ëmbël. Por dikur merr vesh që nuk ishin të sjellshëm, por fals.
Kjo është bebja kosovare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët
Kjo është bebja kosovare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët “Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de.
Thatësia e “zogut”: Problem për të cilin askush nuk flet
Thatësia e “zogut”: Problem për të cilin askush nuk flet Një hulumtim britanik i publikuar jo shumë kohë më parë ka zbuluar që edhe pse çdo e pesta femër vuan nga thatësia e vaginës – gjendja e cila seksin e bën jo të këndshëm, të dhimbshëm dhe nganjëherë të pamundshëm – 90 për qind e femrave e vuajnë këtë në heshtje. Ndërsa ilaçi nga barnatorja apo lubrikanti mund të zgjidh problemin shumë lehtë.
Si ta forconi gjoksin për 10 minuta (VIDEO)
Si ta forconi gjoksin për 10 minuta (VIDEO) Me kohë sisët mund që të ngrihen, mbase jo deri në lartësinë në të cilën kanë qenë kur keni qenë të reja, mirëpo sukses megjithatë do të keni.
Ja gabimet më të shpeshta që bëni me makeup-in
Ja gabimet më të shpeshta që bëni me makeup-in Sipas Social Media Today, një person shpenzon mesatarisht gati dy orë në ditë duke lundruar në internet apo nëpër hapësirat virtuale, e thënë ndryshe gjatë gjithë jetës sonë ne kalojmë 5 vite e 4 muaj në facebook, instagram, snapchat, whatsapp e aplikacione të tjera.
Arsyeja se pse këto bletë kanë ndjekur një makinë për 48 orë do t'ju lërë pa fjalë
Arsyeja se pse këto bletë kanë ndjekur një makinë për 48 orë do t'ju lërë pa fjalë Bletët janë një nga ato krijesa që duken interesante. Nga njëra anë ato janë vlerësuar nga shumë kultura për organizimin dhe për mjaltin e tyre, por njerëzit nuk janë gjithmonë aq të lumtur rreth tyre, dhe natyrisht, thumbi i tyre nuk është veçanërisht i këndshëm, aq më tepër në qoftë se ju jeni alergjik.
Veshja e ditës ?
Veshja e ditës ? Ngjyra gri është ajo të cilës i ka besuar këtë të premte Suada Sherifi. Pantallonat treçerekëshe të lirshme, që janë një nga tendencat e preferuara të kësaj pranvere qëndrojnë kaq bukur poshtë bluzës së gjatë që i shoqëron në të njëjtin model dhe në të njëjtën copë.
Trendi i pranverës 2017
Trendi i pranverës 2017 Në fotogaleri, kemi zgjedhur modelet më glamuroze prej të cilave, këtë pranverë, duhet të keni të paktën një!
18 lulet që ngjajnë kaq shumë me diçka tjetër (FOTO)
18 lulet që ngjajnë kaq shumë me diçka tjetër (FOTO) Kemi shpenzuar disa minuta për të parë se çfarë na kujtojnë lulet më poshtë , transmeton parrotlla.
Mos u largoni nga intervista e punës pa bërë këto tre pyetje
Mos u largoni nga intervista e punës pa bërë këto tre pyetje Në një intervistë pune, ai që kërkon të punësohet gjithmonë pyetet në fund nëse ka diçka të paqartë. Ndaj para se të përgjigjeni jo dhe të largoheni, duhet të dini se pyetjet e mëposhtme, jo vetëm do ju japin më shumë mundësi të jeni e përzgjedhura, por njëkohësisht do ju ndihmojnë të merrni një shije të mirë të asaj që ju pret... nëse punësoheni.