LSDM: Askush nuk mund ta rrezikojë funksionimin e sistemit shtetëror
LSDM: Askush nuk mund ta rrezikojë funksionimin e sistemit shtetëror LSDM-ja në kumtesën e sotme porosit që të ndërpriten bllokadat dhe obstruksionet që proceset demokratike të vazhdojnë ashtu siç është parashikuar në Kushtetutë, Rregullore dhe ligjet. “Interes i lartë i qytetarëve është që të marrin Qeveri të re reformuese, ashtu siç votuan”, thuhet në kumtesë
Yee vlerëson ndryshimin e Ligjit për ekzekutimin e sanksioneve penale
Yee vlerëson ndryshimin e Ligjit për ekzekutimin e sanksioneve penale Gjatë qëndrimit për vizitë zyrtare në SHBA, Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha takoi Zëvendësndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë dhe Azi, Hoyt Yee
Stafi mjekësor është future në grevë 24 orëshe
Stafi mjekësor është future në grevë 24 orëshe Punëtorët shëndetësorë janë futur në një grevë të përgjithshme njëditore të cilën e ka organizuar Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës.Greva ka nisur nga ora 7:00 e mëngjesit dhe përfundon të
Media serbe e quan ‘kriminel’ Ramush Haradinajn
Media serbe e quan ‘kriminel’ Ramush Haradinajn Pas lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, nga gjykata franceze e Colmar-it, mediat serbe i kanë pushtuar ballinat e tyre për lirimin e kreut të AAK-së.Në secilin shkrim të tyre
Anulohet seanca e sotme për Grupin e Kumanovës
Anulohet seanca e sotme për Grupin e Kumanovës Për sot ishte caktuar seanca e radhës e procesit gjyqësor ndaj Grupit të Kumanovës, por e njëjta nuk do të mbahet sot, përcjell Telegrafi Maqedoni.Siç bëhet e ditur, seancë nuk do të mbahet për shkak
Elmi Reçica përshëndet vendimin për lirimin e Haradinajt
Elmi Reçica përshëndet vendimin për lirimin e Haradinajt Zv-shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica ka përshendetur vendimin për lirimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.Ai në llogarinë e tij në ‘Facebook’,
Veteranët e UÇK-së: Të dalim të gjithë në pritjen e Ramush Haradinajt në shesh
Veteranët e UÇK-së: Të dalim të gjithë në pritjen e Ramush Haradinajt në shesh Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka përshëndetur vendimin për lirimin e ish-kryeministrit kosovar dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj.“Vendimi për lirimin e tij,
Rama-Haradinajt: Mirësezbret sot edhe një herë si fitimtar në Prishtinën tonë
Rama-Haradinajt: Mirësezbret sot edhe një herë si fitimtar në Prishtinën tonë Kryeminsitri i Shqipërisë, Edi Rama ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Colmarit për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt.Ai ka shkruar se ”e drejta vonon, por nuk harron”.”Ramush
Aktivistëve të Vetëvendosjes u vazhdohet masa e arrestit shtëpiak edhe dy muaj
Aktivistëve të Vetëvendosjes u vazhdohet masa e arrestit shtëpiak edhe dy muaj Aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqit, Atdhe Arifit, Egzon Halitit dhe Adea Batushës, u është vazhduar masa e arrestit shtëpiak edhe për dy muaj.Ky vendim i marrë nga gjykatësi
Kasami: Flamuri dhe simbolet e Maqedonisë nuk përfaqësojnë as shqiptarët as komunitetet tjera etnike
Kasami: Flamuri dhe simbolet e Maqedonisë nuk përfaqësojnë as shqiptarët as komunitetet tjera etnike  Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në një intervistë për Faktor 24, ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni dhe çfarë hapa duhet të ndërmerr shumica parlamentare, përcjell
Ganimete Musliu për lirimin e Ramushit: Hajde more përhajr
Ganimete Musliu për lirimin e Ramushit: Hajde more përhajr Deputetja e PDK’së Ganimete Musliu, ka shkruar për lriimin e Ramush Haradinajt: hajde more përhajr.Ajo shkruan edhe ‘përjetësisht falëminederit UÇK’së”.Hajde more perhajr!Perjetesisht
Ja momenti kur babai i Ramushit shpërthen në lot pas lirimit të djalit
Ja momenti kur babai i Ramushit shpërthen në lot pas lirimit të djalit Lirimit të Ramush Haradinajt i janë gëzuar të gjithë e veçanërisht familja e tij. Hilmiu, babai i Ramushit, ka shpërthyer në lot pas marrjes së lajmit që djali i tij është i lirë.Motra e Ramushit,
Opozita refuzon Ilir Metën
Opozita refuzon Ilir Metën Kryetari i Kuvendit Ilir Meta e ka humbur sot rolin e negociatorit të krizës politike në vend për gjetjen e një zgjidhje, në mënyrë që të shkohet drejt zgjedhjeve parlamentare.Kjo pasi sot në tryezën