Obama përshëndetet nga qindra njerëz në Manhattan
Obama përshëndetet nga qindra njerëz në Manhattan Barack Obama është parë në Manhattan të premten, ku u shfaq për herë të parë që kur ish presidenti mori bashkëshorten e tij për pushime në Karaibe, pasi la Shtëpinë e Bardhë.
Së shpejti komisioni për viktimat e dhunës seksuale
Së shpejti komisioni për viktimat e dhunës seksuale Pas 18 vjetësh, viktimat e dhunës seksuale të luftës, më në fund, do të mund të jenë përfituese të benefiteve që u takojnë më ligj.
Opozita në Lipjan: Afër 100 të punësuar më tepër sesa lejohet me Ligj
Opozita në Lipjan: Afër 100 të punësuar më tepër sesa lejohet me Ligj Opozita në komunën e Lipjanit hedh kritika për numrin e madh të punëtorëve në administratën e kësaj komune.
Daut Haradinaj: Edhe fëmijët e dinë ku është kufiri (FOTO)
Daut Haradinaj: Edhe fëmijët e dinë ku është kufiri (FOTO) Deputeti Daut Haradinaj ka vizituar sot kufirin e Kosovës me Malin e Zi.
Ministria: Do të rivlerësohen dëmet në Zharrëz
Ministria: Do të rivlerësohen dëmet në Zharrëz Ministria e Energjitikës ka dalë me një deklaratë pas takimit të zhvilluar më përfaqësuesit e banorëve të Zharrëzës, ku thotë se u dakordësua mes palëve për vazhdimin e procesit të verifikimit dhe dëmshpërblimit të dëmeve.
Yildirim: Në saje të një qeverie të fortë, grusht shtetet do t’i përkasin historisë
Yildirim: Në saje të një qeverie të fortë, grusht shtetet do t’i përkasin historisë Kryetari i Përgjithshëm i AK Partisë dhe kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım lidhur me ndryshimet kushtetuese sot në Ankara deklaroi se:
Erdogan: Normat e leximit të librit duhet të jenë në përputhje me synimet e shtetit
Erdogan: Normat e leximit të librit duhet të jenë në përputhje me synimet e shtetit Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan ka mbajtur një fjalim në hapjen e Panairit të katërt Ndërkombëtar të Librit në qendrën e panaireve CNR në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA).
Veseli në Prizren, fillon përpilimin e Platformës së PDK-së
Veseli në Prizren, fillon përpilimin e Platformës së PDK-së Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka zgjedhur Prizrenin, për të filluar përpilimin e Platformës së re politike të PDK-së. Ai ka kërkuar ndihmë nga strukturat e partisë në këtë qytet.
Merkel: Gjermania duhet të përmbushë detyrimin financiar për NATO'n
Merkel: Gjermania duhet të përmbushë detyrimin financiar për NATO'n Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të shtunën se Gjermania duhet të përmbushë angazhimin e saj për të rritur shpenzimet për mbrojtjen në mënyrë që të përmbushë detyrimin për të kontribuar dy për qind të prodhimit të brendshëm kombëtar për NATO-n.
Kur gazetari anglez tha se shqiptari është hajn që lehtë ndërron fe, Fishta iu përgjigj: Për një grua ju ia ndërruat besimin një perandorie!
Kur gazetari anglez tha se shqiptari është hajn që lehtë ndërron fe, Fishta iu përgjigj: Për një grua ju ia ndërruat besimin një perandorie! Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton të madhit Gjergj Fishta këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam dëgjuar se shqiptarët tuaj janë shumë hajdutë”!
Blerand Stavileci kandidat potencial për kryetar të Prishtinës
Blerand Stavileci kandidat potencial për kryetar të Prishtinës Kryetari i Degës së PDK-së në Prishtinë, Lirak Çelaj ka konfirmuar se Blerand Stavileci është njëri nga emrat potencial që kjo parti mund ta vendos në garën zgjedhore në kryeqytet.
Këshilltari i sigurisë kombëtare të Trump do që të shmanget termi “terrorizëm islamik”
Këshilltari i sigurisë kombëtare të Trump do që të shmanget termi “terrorizëm islamik” Këshilltari i ri i Trump për sigurinë kombëtare i ka thënë stafit në Shtëpi të Bardhë se nuk dëshiron që ta përdorë termin “terrorizëm radikal islamik” për të përshkruar kërcënimet terroriste me të cilat përballet SHBA, thuhet sipas disa burimeve.
Limaj: Nuk lejojmë të bëhet pazar me Kosovën
Limaj: Nuk lejojmë të bëhet pazar me Kosovën Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka deklaruar se Kosova ende ka mijëra të pagjetur derisa pushtetarët shkojnë dhe puthen në dialogun e Brukselit.