Reduktime të rrymës, del nga sistemi blloku A4 i termocentralit Kosova A
Reduktime të rrymës, del nga sistemi blloku A4 i termocentralit Kosova A KEDS ka bërë të ditur se është njoftuar në orën 18:45 të ditës së sotme se njësia A4 e Termocentralit Kosova A ka rënë nga sistemi dhe përfundimisht nuk mund të kthehet sot në sistem.
Gjini: Haradinaj së shpejti kthehet në Kosovë
Gjini: Haradinaj së shpejti kthehet në Kosovë Ardian Gjini i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar se lideri i kësaj partie Ramush Haradinaj shumë shpejt do të kthehet në Kosovë.
19 vjet nga rrethimi i dytë i Jasharajve (VIDEO)
19 vjet nga rrethimi i dytë i Jasharajve (VIDEO) Sot 19 vjet më parë familja e Jasharajve u sulmua nga forcat serbe. Sulmi i 22 janarit të vitit 1998 ishte i dyti nga forcat serbe por jo i fundit ndaj kësaj familje.
Kunati i Ivankas protestoi kundër Donald Trump (FOTO)
Kunati i Ivankas protestoi kundër Donald Trump (FOTO) Vëllai i burrit të Ivanka Trump u pa në Marshin e Grave të organizuar në Washington.
Trump acarohet me protestuesit: Pse nuk votuat në zgjedhje?
Trump acarohet me protestuesit: Pse nuk votuat në zgjedhje? Donald Trump e ka shfrytëzuar rrjetin social twitter për të reaguar ndaj protestave që po zhvillohen në Amerikë, kundër zgjedhjes së tij si president.
Ja deri kur do të vazhdojë të bjerë borë në Kosovë
Ja deri kur do të vazhdojë të bjerë borë në Kosovë Mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell do ta karakterizojë vendin përgjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit.
Nesër kuptohet nëse Thaçi merr pjesë në dialogun me Serbinë
Nesër kuptohet nëse Thaçi merr pjesë në dialogun me Serbinë Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq sot ka bërë të ditur se dialogu mes Prishtinës e Beogradit do të vazhdojë, dhe këtë të martë do të takohen delegacionet e të dyja vendeve.
Pal Lekaj thotë se udhëheqësit e Shtetit janë servilë
Pal Lekaj thotë se udhëheqësit e Shtetit janë servilë Kryetari i GP në AAK, Pal Lekaj në një reagim drejtuar mediave për protestën e djeshme për Ramush Haradinajn në Prishtinë, ka thënë se udhëheqësit e shtetit janë servilë.
“Në Austri jetojnë rreth 1 mijë xhihadistë potencial”
“Në Austri jetojnë rreth 1 mijë xhihadistë potencial” Autoritetet austriake tërheqin vërejtjen se në Austri mund të ektë rreth 1 mijë xhihadistë
Gara për Prishtinën – zgjedhjet në vjeshtë, partitë ende s'i kanë kandidatët
Gara për Prishtinën – zgjedhjet në vjeshtë, partitë ende s'i kanë kandidatët Asnjë parti politike ende nuk e ka publikuar emrin e kandidatit për Kryetar të ardhshëm të Prishtinës. Në LDK janë përmendur emrat e Arban Abrashit, Haki Demollit e Ismet Beqirit. Në PDK përmenden Lirak Çelaj, Memli Krasniqi e Blerand Stavileci. Në Vetëvendosje e kanë opsion Shpend Ahmetin i cili ende s’ka vendosur nëse do të garojë prapë.
Tramp akuzon sërish mediet për gënjeshtra
Tramp akuzon sërish mediet për gënjeshtra Presidenti i ri i SHBA-së vizitoi selinë e CIA-s
Trump në CIA: Do të jeni në krye të fitores
Trump në CIA: Do të jeni në krye të fitores Donald Trump, në ditën e parë të detyrës së tij pasi ka vizituar qendrën në Virginia të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA)
Forumi për Sirinë me qëllim të vërtetimit të armëpushimit
Forumi për Sirinë me qëllim të vërtetimit të armëpushimit Qëllimi kryesor i negociatave për Sirinë në Astana do të jetë vërtetimi i armëpushimit të kontraktuar më 29 dhjetor të vitit 2016