Mustafa kujton avokatin Kelmendi dhe dy djemtë e tij që u vranë nga forcat serbe
Mustafa kujton avokatin Kelmendi dhe dy djemtë e tij që u vranë nga forcat serbe Kryeministri Isa Mustafa, ka kujtuar se si “tetëmbëdhjetë vjet më parë, regjimi kriminal i Serbisë, në shenjë hakmarrjeje për nisjen e sulmeve ajrore të NATO-s, kidnapoi dhe më pas i ekzekutoi barbarisht Avokatin më të njohur kosovar të kohës, Bajram Kelmendin dhe dy bijtë e tij, Kastriotin dhe Kushtrimin”.
Rama: Pensione më të larta falë reformave
Rama: Pensione më të larta falë reformave Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se falë reformave për të bërë shtet, sot të gjithë personat në moshën e shtyrë, marrin një pension 8.2% më të lartë se në 2013.
Sulmi në Francë: Tre adoleshentë të plagosur
Sulmi në Francë: Tre adoleshentë të plagosur Të paktën tre persona, që thuhet se janë adoleshentë, janë plagosur nga sulmi i mbrëmshëm i armatosur që ndodhi në qytetin Lille të Francës, pasi një person kishte hapë zjarr në afërsi të qendrës tregtare Porte d’Arras, në stacionin e metrosë
50 mijë trupa të KFOR-it erdhën në Kosovë para 18 vjetëve
50 mijë trupa të KFOR-it erdhën në Kosovë para 18 vjetëve KFOR-i zbarkoi me 50 mijë trupa, përderisa 18 vjet më pas numri i pjesëtarëve të kësaj force në vend ka rënë në 4500. Ekspertët e sigurisë vlerësojnë se NATO-ja nuk ka ndihmuar vetëm Kosovën, por gjithë rajonin, pasi që ka ruajtur stabilitetin në Ballkan.
Mustafa kujton avokatin Kelmendi dhe dy djemtë e tij që u vranë nga forcat serbe
Mustafa kujton avokatin Kelmendi dhe dy djemtë e tij që u vranë nga forcat serbe Kryeministri Isa Mustafa, ka kujtuar se si “tetëmbëdhjetë vjet më parë, regjimi kriminal i Serbisë, në shenjë hakmarrjeje për nisjen e sulmeve ajrore të NATO-s, kidnapoi dhe më pas i ekzekutoi barbarisht Avokatin më të njohur kosovar të kohës, Bajram Kelmendin dhe dy bijtë e tij, Kastriotin dhe Kushtrimin”.
Rama: Pensione më të larta falë reformave
Rama: Pensione më të larta falë reformave Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se falë reformave për të bërë shtet, sot të gjithë personat në moshën e shtyrë, marrin një pension 8.2% më të lartë se në 2013.
Sulmi në Francë: Tre adoleshentë të plagosur
Sulmi në Francë: Tre adoleshentë të plagosur Të paktën tre persona, që thuhet se janë adoleshentë, janë plagosur nga sulmi i mbrëmshëm i armatosur që ndodhi në qytetin Lille të Francës, pasi një person kishte hapë zjarr në afërsi të qendrës tregtare Porte d’Arras, në stacionin e metrosë
50 mijë trupa të KFOR-it erdhën në Kosovë para 18 vjetëve
50 mijë trupa të KFOR-it erdhën në Kosovë para 18 vjetëve KFOR-i zbarkoi me 50 mijë trupa, përderisa 18 vjet më pas numri i pjesëtarëve të kësaj force në vend ka rënë në 4500. Ekspertët e sigurisë vlerësojnë se NATO-ja nuk ka ndihmuar vetëm Kosovën, por gjithë rajonin, pasi që ka ruajtur stabilitetin në Ballkan.
Shefqet Dibrani tregon se si erdhi përçarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës
Shefqet Dibrani tregon se si erdhi përçarja e Lidhjes Demokratike  të Kosovës
Te martën e kaluar në emisionin Parrotlla ishte I ftuar Kryetari i
Pse ish-kryeministri Bujar Bukoshi nuk përkrahte ish-presidentin Rugova? (VIDEO)
Pse ish-kryeministri Bujar Bukoshi nuk përkrahte ish-presidentin Rugova? (VIDEO)
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Zvicër, Shefqet
Biznesmenë nga Gjermania në Parrotlla tregojnë për investimet e tyre në Kosovë
Biznesmenë nga Gjermania në Parrotlla tregojnë për investimet e tyre në Kosovë
Intervistat e ditës së martë në emisionin Parrotlla nisin me Dirk
Pushohen nga puna drejtoresha dhe zv. drejtori i shkollës, Vetëvendosja punëson anëtarët e vet
Pushohen nga puna drejtoresha dhe zv. drejtori i shkollës, Vetëvendosja punëson anëtarët e vet
Jo të pakta janë rastet ku në institucionet shtetërore janë të
Shpërthen Reshat Arbana: Ç’të shohim, si bëhet seks tresh e katërsh?! Aktori i njohur Reshat Arbana, ka shpërthyer pas debatit të fundit, për ndalimin e filmave të bërë
Shpërthen Reshat Arbana: Ç’të shohim, si bëhet seks tresh e katërsh?!
Shoqëri komike Shkruan: Berat Buzhala
Shoqëri komike
Letër e hapur për Akademinë e Shkencave Nga Prof. Dr. Aleksandër Dhima
Letër e hapur për Akademinë e Shkencave
Mustafa: Qeveria do të përkrahë edhe më tutje fuqizimin e sektorit privat
Mustafa: Qeveria do të përkrahë edhe më tutje fuqizimin e sektorit privat Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Financave, Avdullah Hoti, ministrja e Tregtisë dhe Industrisë Hykmete Bajrami, dhe kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, kanë vizituar sot gjatë ditës disa nga bizneset e suksesshme të kësaj Komune.
Mustafa: Rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor
Mustafa: Rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor. Nëpërmjet Facebook'ut Mustafa theksoi se bizneset tregtare me procesin e distribuimit kanë rol kyç në forcimin e prodhimit vendor.
Gjykata anulon tenderin 14.6 milionësh për furnizim me naftë
Gjykata anulon tenderin 14.6 milionësh për furnizim me naftë Ky tender, i iniciuar nga AQP-ja, ka të bëjë me furnizimin me naftë të disa Institucioneve të Kosovës.
Prodhimet në Evropën lindore më të dobëta se ato në perëndim
Prodhimet në Evropën lindore më të dobëta se ato në perëndim Prodhimet që shiten në Perëndim e Lindje nuk kanë të njëjtin kualitet, protestojnë përfaqësuesit e grupit të Vishegradit. P.sh. Nugat ka më shumë kakao në Gjermani se në Poloni. Prodhime pa cilësi shiten edhe në Ballkan.
Përfundon ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës me rezultat 1-2
Përfundon ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës me rezultat 1-2 Ka përfundur ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës, e cila u zhvillua në stadiumin ''Loro Boriçi'' në Shkodër.
Italianët shënojnë golin e dytë ndaj Shqipërisë
Italianët shënojnë golin e dytë ndaj Shqipërisë Italia ka dyfishuar epërsinë kundër Shqipërisë në ndeshjen që po zhvillohet në Gadishullin Apenin.
Pas tymit, rinis ndeshja Shqipëri-Itali
Pas tymit, rinis ndeshja Shqipëri-Itali Ka rifilluar ndeshja Itali – Shqipëri e cila u ndërpre në minutën e 57.
Ndeshja Kosovë-Islandë, Milot Rashica zëvendësohet me Bersant Celinën
Ndeshja Kosovë-Islandë, Milot Rashica zëvendësohet me Bersant Celinën Sulmuesi Milot Rashica largohet nga fusha e lojës, për t'u zëvendësuar me Bersant Celinën.
Kombëtarja kosovare më në fund gëzon tifozët me një gol
Kombëtarja kosovare më në fund gëzon tifozët me një gol Kosova sapo ka shënuar golin e parë ndaj Islandës.
Makijazhi i pranverës kërkon vetëm një produkt, të gjitha e keni (VIDEO)
Makijazhi i pranverës kërkon vetëm një produkt, të gjitha e keni (VIDEO) Është pranverore, e bukur dhe nuk nevojitet gjë tjetër veçse një ton sysh për ta realizuar. Ky eye look që tregon beauty blogger-ja Melissa Alatorre në videon e mëposhtme është një nga tendencat kryesore të këtoj sezoni.
Ish e dashura e Balotellit shfaq format bombastike në Majemi (FOTO)
Ish e dashura e Balotellit shfaq format bombastike në Majemi (FOTO)
Ish e dashura e Mario Balotellit shquhet për format e saj bombastike. Modelja e cila tashmë jeton
A e dini përse themi “shëndet” kur dikush teshtin?
A e dini përse themi “shëndet” kur dikush teshtin?
Sa herë që ne teshtijmë, dikush thotë menjëherë “shëndet”, pra është një zakon tashmë që secili
Pesë mënyrat për të njohur një person fals
Pesë mënyrat për të njohur një person fals
Shpesh do të njihni njerëz që janë helmues në jetën tuaj të maskuar si njerëzit më të ëmbël. Por
Kjo është bebja kosovare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët
Kjo është bebja kosovare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët
“Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në
Thatësia e “zogut”: Problem për të cilin askush nuk flet
Thatësia e “zogut”: Problem për të cilin askush nuk flet
Një hulumtim britanik i publikuar jo shumë kohë më parë ka zbuluar që edhe pse çdo e pesta femër
Sondazh
Kush mendoni që do ta fitojë ndeshjen sonte, Kosova apo Kroacia?

Ia ngjesin krahun e këputur, 11 muaj pas aksidentit (FOTO +18)
Ia ngjesin krahun e këputur, 11 muaj pas aksidentit (FOTO +18) Në një operacion të paprecendentë, mjekët nga Qendra Mjekësore Ushtarake e San Antonios, në mënyrë të suksesshme ia kanë ngjitur krahun një pacienteje.
Merr fund tortura e24 – vjeçares(FOTO)
Merr fund tortura e24 – vjeçares(FOTO)
Ka marrë fund tortura e një vajze të re, e cila kishte në bark një cist që peshonte sa 10 bebe
Ja cilat janë ushqimet afrodiziake që zgjojnë epshin
Ja cilat janë ushqimet afrodiziake që zgjojnë epshin
Dëshira seksuale ka nevojë për estrogjen, testosteron, endorfin, zink, antioksidantë dhe melatoninë.