Shefqet Dibrani tregon se si erdhi përçarja e Lidhjes Demokratike  të Kosovës
Shefqet Dibrani tregon se si erdhi përçarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Te martën e kaluar në emisionin Parrotlla ishte I ftuar Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Shefqet Dibrani. Ai jeton dhe vepron në Zvicër që nga viti 1984.
Pse ish-kryeministri Bujar Bukoshi nuk përkrahte ish-presidentin Rugova? (VIDEO)
Pse ish-kryeministri Bujar Bukoshi nuk përkrahte ish-presidentin Rugova? (VIDEO) Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Zvicër, Shefqet Dibrani në emisionin “Pa Rrotlla” ka folur për Qeverinë Bukoshi, i cili ka nxjerrë disa informacione të reja në lidhje me relacionet
Biznesmenë nga Gjermania në Parrotlla tregojnë për investimet e tyre në Kosovë
Biznesmenë nga Gjermania në Parrotlla tregojnë për investimet e tyre në Kosovë Intervistat e ditës së martë në emisionin Parrotlla nisin me Dirk Koster, biznesmen nga Gjermania, Albert Hashimi, biznesmen nga Gjermania, Nexhmedin Veliu, sekretar i përgjithshëm i Unionit të Biznesit në Gjermani dhe me gazetaren Diana Toska.
Pushohen nga puna drejtoresha dhe zv. drejtori i shkollës, Vetëvendosja punëson anëtarët e vet
Pushohen nga puna drejtoresha dhe zv. drejtori i shkollës, Vetëvendosja punëson anëtarët e vet Jo të pakta janë rastet ku në institucionet shtetërore janë të përfshira gjithmonë nga politika.
Emrat e anëtarëve dhe bashkëpunëtorëve të zbulimeve të fshehta Jugosllave, e njohur si KOS (Pjesa II)
Emrat e anëtarëve dhe bashkëpunëtorëve të zbulimeve të fshehta Jugosllave, e njohur si KOS (Pjesa II) Portali Pa Rrotlla ka siguruar listën e dytë të emrave të gjeneralëve shqiptarë por edhe personave tjerë të inkuadruar në jetën politike, të cilët ishin pjesë e sigurimit të fshehtë Jugosllav, të njohur me emrin KOS.
Emrat e anëtarëve dhe bashkëpunëtorëve të zbulimeve të fshehta Jugosllave, e njohur si KOS!
Emrat e anëtarëve dhe bashkëpunëtorëve të zbulimeve të fshehta Jugosllave, e njohur si KOS! Portali Pa Rrotlla ka siguruar një listë të emrave të gjeneralëve shqiptarë por edhe të personave tjerë të inkuadruar në jetën politike, të cilët ishin pjesë e sigurimit të fshehtë Jugosllav, të njohur me emrin, KOS.
Kush janë Hakerët kosovarë që thyen faqen e televizionit rus (video)
Kush janë Hakerët kosovarë që thyen faqen e televizionit rus (video) Dy hakerët problematik shpjegojnë se si kanë arritur të thyejnë faqe të ndryshme.
Dhunimet e femrave gjatë luftës në Kosovë (VIDEO)
Dhunimet e femrave gjatë luftës në Kosovë (VIDEO) Një vajzë e re rrëfen për përjetimet e dhunimeve nga ushtarët serb gjatë luftës së fundit në Kosovë.
Akuzat e Eulex-it ndaj Xhabir Zharkut (Video)
Akuzat e Eulex-it ndaj Xhabir Zharkut (Video) Xhabir Zharku ish kryetar i komunës së Kaçanikut për emisionin Pa rrotlla flet për akuzat qe i janë bërë nga Eulex-i.
Pamje nga vizita e Sllobodan Milloshevçit në Fushë Kosovë(VIDEO)
Pamje nga vizita e Sllobodan Milloshevçit në Fushë Kosovë(VIDEO) Vizitën e Presidentit serb të asaj kohe Sllobodan Millosheviçit në Fushë Kosovë.
Shukri Buja flet për takimin me Wiliam Valker(VIDEO)
Shukri Buja flet për takimin me Wiliam Valker(VIDEO) Intervisten me Shukri Bujën, ku tregon për takimin e tij me Wiliam Valker.
Ja çfarë thotë Ramiz Alia për kohën e internimit në Shqipëri(VIDEO)
Ja çfarë thotë Ramiz Alia për kohën e internimit në Shqipëri(VIDEO) Alia tregon për kohën e internimit në Shqipëri.